Finále Evropského Poháru v Plzni

18.09.2012 14:21

Ve dnech 7. až 9. září 2012 přivítala Plzeň velké Finále Evropského poháru koloběžek, nad kterým převzal záštitu hejtman Plzeňského kraje Milan Chovanec. Přes 100 závodníků, bojovalo nejen o vítězství v závodech, ale o závěrečné body do Evropského poháru a Rollo ligy 2012. Zahraniční výpravy byly z Holandska, Itálie, Německa, Slovenska, Francie a Rakouska. 

Víkendové závody byly v hlavních kategoriích velikým představením domácího závodníka Ladislava Provoda a v ženách Holanďanky Maxime Rejine. Oba borci zvítězili jak v sobotní časovce, nedělním dlouhém závodě, tak i ve štafetách s týmovými kolegy.

Sobotní program proběhl na uzavřených komunikacích za konečnou tramvaje č. 4 Plzni - Košutce směrem na Záluží a Ledce, nejprve  časovkou na 10 km a v 18:30 odstartovaly atraktivní štafety na 15 minut + 1 kolo. V časovce dominovali domácí plzeňští závodníci, kteří obsadili kompletní stupně vítězů. Zvítězil Ladislav Provod, před mladým plzeňským talentem Markem Kadlecem a třetím Karlem Cvalínem. V ženách přidala další zlatou medaili Rosanne Reijne, před plzeňskou závodnicí Michaelou Balatkovou a třetí Češkou Šárkou Waldhauzerovou. Štafety byly pak jasnou záležitostí plzeňských závodníků z pořádajícího KK Plzeň, České ženy skončily druhé za holandskými favoritkami.  Největší boj a to i divácky strhující se však odehrával o 4. – 9. Místo, kde v těsném kontaktu po celou dobu závodu  bojovalo 6 štafet – Holanďané, Francouci, Italové, Slováci a 2 České týmy!

V neděli dopoledne vyvrcholil celý Evropský pohár i Rollo liga náročným dlouhým závodem s hromadným startem  opět na uzavřené silnici za konečnou tramvaje č. 4 Plzni - Košutce směrem na Záluží.  Zejména stoupání pod Krkavec se mnohým závodníkům nezamlouvalo a kdy byl poprvé prožil si určitě pořádné nováčkovské útrapy náročného profilu. V ženách stejně jako ve sprintu a časovce zvítězila holandská reprezentantka Maxime Reijne před nejlepší českou ženou Michalelou Balatkovou a třetí Lucií Gazárkovou.  V mužích se hned na 7 kilometru odpoutala od vedoucí skupiny dvojice českých závodníků Provod a Kadlec. Plzeňským junior však neudržel nasazené tempo a postupně se propadal, možná se tak stalo i díky těsně před závodem prodělané viróze. Výborně naopak rozvrh síly holandský reprezentant Martjin Tiemens, který skončil druhý před třetím Čechem Karlem Cvalínem, který zase o bednu bojoval s Aloisem Onderkou. V závěsu za ním dorazil na skvělém pátém místě Václav Puš z pořádajícího oddílu.

Závěr sezóny se členům Eleven footbike teamu vydařil nad očekávání dobře. Nyní vyměníme koloběžky za horská kola či maratonky a připravujeme se na nadcházející lyžarskou sezónu. Plánujeme účast na Jizerské padesátce a dalších závodech zařazených do seriálu závodů Ski tour a seriálu závodů Stopa pro život.